USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Apart-Hotel Adagio Salvador Salvador Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Apart-Hotel Adagio Salvador Salvador Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Apart-Hotel Adagio Salvador

Avanceret Booking
2026-08-29
2026-08-30

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

61

Apart-Hotel Adagio Salvador 4*

 WiFi

Wi-Fi

 Swimmingpool

Udendørs pool

 Fitness/Motionscenter

Træningscenter

 Spa og afslapning

Jacuzzi

 Mad/Drikke

Restaurant

 Aircondition

Klimaanlæg


Apart-Hotel Adagio Salvador tilbyder en swimmingpool i Caminho das Arvores område, 6 km fra Fonte Nova Stadion.

Indkvarteringen ligger i Salvador, 5 minutters gang fra metrostationen Pernambues. Det tager kun 10 minutter for at komme til Joventino Silva Bypark med en bil. Det nærmeste busstoppested er Expresso linha verde, inden for kun 250 meter.

For et hyggeligt ophold i Salvador tilbyder overnatningsstedet 57 værelser udstyret med en balkon, lydisolerede vinduer og en privat værdiboks. Værelserne inderholder handicapvenlig brusekabine, separat toilet og en vask.

Oliva Gourmet vil forkæle dig med det italienske køkken, som ligger 5 minutters gang fra Apart-Hotel Adagio Salvador.

  • Lokale seværdigheder
  • Salvador Shopping Mall
    350 m
  • Espaço Pierre Verger da Fotografia Baiana
    4,5 km
  • Solar do Unhao
    2,3 km
  • Centro Cultural dos Correios
    2,7 km
  • Amaralina Strand
    4,5 km
  • Second Sun Staircase
    4,1 km
  • Iguatemi Shopping Mall
    850 m
  • Amaralina Headquarters
    4,6 km
  • Igreja São Francisco
    2,6 km
  • Lufthavne
  • Salvador Lufthavn
    19 km

På hotellet

General

  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Sikkerhedspengeskab
  • Elevator

Måltider og drinks

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber
  • Restaurant

Aktiviteter og afslapning

  • Udendørs pool
  • Sauna
  • Jacuzzi
  • Træningscenter

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Dagligstue
  • Te- og kaffefaciliteter
  • Spisebord
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Vask på værelset
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
  • Parketgulv

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 12:00 indtil 23:59
Udtjekning: indtil 12:00
  • Information om ekstra senge
  • Der er gratis indkvartering til alle børn under 11 år, hvis der ikke kræves ekstra opredning.
  • Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.
  • Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.

Ofte stillede spørgsmål

  • Hvor langt er Salvador fra et Apart-Hotel Adagio Salvador?

    Der er en 20-km afstand mellem Salvador og et Apart-Hotel Adagio Salvador.
  • 🕗

    Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det 4-stjernede Apart-Hotel Adagio Salvador?

    Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det 4-stjernede Apart-Hotel Adagio Salvador ved 12:00.
  • 💵

    Hvad er prisen for et værelse i Apart-Hotel Adagio Salvador?

    Den gennemsnitlige værelsespris i Apart-Hotel Adagio Salvador er 50$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper tilbydes i det Apart-Hotel Adagio Salvador?

    På det Apart-Hotel Adagio Salvador kan gæster vælge mellem Studio med en queensize-seng og Lejlighed med et soveværelse.
  • 📧

    Er der Wi-Fi i Salvador hotellet?

    Ja, Salvador hotellet tilbyder Wi-Fi i hele ejendommen.
  • Hvilken slags swimmingpool tilbyder det 4-stjernede Apart-Hotel Adagio Salvador?

    Der er en swimmingpool på det 4-stjernede Apart-Hotel Adagio Salvador.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-08-29
2026-08-30

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Apart-Hotel Adagio Salvador, Brasilien

Rua Alceu De Amoroso Lima 276-B 41820770 Salvador, Salvador, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hotelsinsalvador.com

All rights reserved